Classroomscreen

classroomscreen1

Porządek na lekcji musi być!!! Ułatwić to może np. strona http://classroomscreen.com. Jest ona czymś w rodzaju pulpitu, na którym w trakcie lekcji będziemy wyświetlać na tablicy interaktywnej różne aktywności. Wystarczy również projektor i ekran (z pewnym małym wyjątkiem). A teraz krótki przegląd możliwości tej strony. Każdą z aktywności uruchamiamy klikając na ikonę w dolnym pasku narzędziowym i chowamy (nie zamykamy bo ponowne użycie wraca do stanu sprzed schowania z wyjątkiem timera) klikając na czerwony krzyżyk.

1.Ustawienie języka

2. Wybór tła.
Możemy wybierać z obrazów lub wybrać kolor. Trzeba rozważnie i ostrożnie wybierać ten element. Jedną z opcji jest ustawienie np. automatycznej zmiany tła – tylko jaki miałby być tego cel. Możemy dodać swój obraz lub zdjęcie z kamery laptopa.

3. Losowanie uczniów – aby ułatwić sobie przepytywanie uczniów i aby uniknąć ciągłego pytania Marysi, która zawsze podnosi rękę ….

W tym celu wpisujemy listę uczniów i za każdym razem losujemy następnego do tablicy 🙂 Listę możemy raz zapisać (ikonka dyskietki). Zostaje wysłana do folderu Pobrane z nazwą Random name file.txt. Na następnej lekcji możemy pobrać ją sobie z pliku (po zmianie nazwy na np. klasa1a.txt i przeniesieniu do lepszego folderu).

Drugą opcją losowania jest wyrzucanie kostek – od jednej do trzech

4. Poziom głośności.
Możemy popracować nad hałasem w trakcie zajęć. Ustawiamy na początku poziom czułości mikrofonu (sensitivity). Jeśli nie korzystamy z laptopa to musimy podłączyć zewnętrzny. Następnie ustawiamy ( < ~ > )poziom akceptowalnego hałasu (od 1 do 10) po przekroczeniu którego (poziomu oczywiście), możemy zaalarmować gawiedź, że własnie „zrobiło się głośno jak na targu, a dziś nie jest dzień targowy!” 🙂