Wordwall – instrukcja

Wordwall to platforma pozwalająca na przygotowanie interaktywnych zadań i ćwiczeń na bazie istniejących szablonów w formie kart pracy do wydrukowania. W wersji bezpłatnej program pozwala na przygotowanie 5 własnych zadań oraz nielimitowany dostęp do zadań przygotowanych przez inne osoby, które możemy dowolnie wykorzystać do własnych celów.

Rejestracja i logowanie

1.Wejdź na stronę i w prawym górnym rogu ekranu wybierz język polski.
2.Kliknij – Utwórz konto w celu rejestracji lub – Logowanie, żeby zalogować się na istniejące konto.

Korzystanie z zadań dostępnych na platformie

1.Na stronie głównej w polu opisanym – Przykłady z naszej społeczności Szukaj ćwiczeń publicznych wpisz interesujące słowo kluczowe.

2. Możesz uruchomić ćwiczenie zgodnie z zaproponowanym szablonem lub zmienić szablon dla tego ćwiczenia. Masz wybór z dostępnych po prawej stronie ekranu materiałów interaktywnych, jak i kart do wydruku.
3. Możesz też to samo ćwiczenie uruchamiać na różnych dostępnych szablonach, w celu powtórki lub utrwalenia materiału.

Tworzenie własnych zadań

1. Kliknij zakładkę – Utwórz ćwiczenie, znajdująca się w menu na górze ekranu (wcześniej utworzone ćwiczenia znajdziesz w zakładce Moje ćwiczenia).
2. Wybierz preferowany szablon dla twojego ćwiczenia. Poniższy przykład zostanie pokazany dla ćwiczenia Sortowanie grup.

3. Edycja wybranego ćwiczenia: Po wybraniu danego szablonu uzupełnij puste pola: nazwa ćwiczenia, edycja nazwy grupy, a po kliknięciu dodaj nowy element dodajesz nowe wyrazy lub ilustracje.

4. Po wprowadzeniu danych kliknij przycisk Gotowe i uruchom grę.

5. Do ćwiczenia dodano kilkanaście motywów, które zmieniają wygląd zadania. Kliknij na jedno z nich i sprawdź jak zmienia się gra.

6. Aplikacja udziela informacji zwrotnej zaznaczając poprawne i błędne odpowiedzi.
7. Grę można edytować, istnieje również opcja umieszczenia zadania na stronie internetowej. Gdy klikniesz przycisk udostępnij, prześlesz zadanie uczniom. Zrobisz to za pomocą adresu email, aplikacji Classroom oraz linku. Możesz również opublikować ćwiczenia na portalach społecznościowych.

8. Możesz także zmienić szablon i wygenerować nowa grę na bazie tych samych danych.

9. Na bazie stworzonego ćwiczenia Wordwall generuje także karty pracy, które można wydrukować. Znajdziesz je w zakładce Materiał do wydruku. Mamy do wydruku, kilka różnych kart, po wybraniu ćwiczenia zapisujemy je w formie PDF lub drukujemy bezpośrednio ze strony.

Agnieszka Sempruch