Testy z Testportal w MS Teams

Pierwszym krokiem jest dodanie aplikacji Testoportal do naszego konta w Teams.

Po tym Testportal będzie widoczny wśród dostępnych aplikacji

Przechodzimy do aplikacji Testportal i logujemy się do platformy przy pomocy naszego konta Microsoft Office

logując się loginem z naszej usługi.

Po utworzeniu konta mamy do dyspozycji powiązane konto Testportalu – ograniczone do 100 wyników testów – które możemy uruchamiać wewnątrz naszych Teams’ów.

Teraz możemy tworzyć nowe testy i ustawiać ich parametry z naszych Team’sów.

Wybierając udostępnij w zespole Microsoft Teams możemy zapoznać się z instrukcją dodania nowej karty z w celu przeprowadzenia testu.

W trakcie dodawania karty możemy obejrzeć dostępną na Youtube instrukcję video.

Przy dodawaniu karty pokazuje się okno z naszymi dostępnymi testami, z których wybieramy ten właściwy.

Jeżeli dodacie test, który nie jest jeszcze do końca ustawiony otrzymacie komunikat

Możecie wrócić do Testportalu i dokończyć ustawienia w tym np. czy test ma być uruchamiany przez ucznia, określić parametry czasowe,

Po wprowadzeniu ustawień aktywujemy test.

Przebieg testu.

Uczeń wchodząc do testu z karty w swoim zespole nie musi się logować do Testportalu. Musi jedynie uwierzytelnić się jako użytkownik Microsoft

Komunikat na górze informuje ucznia m.in. o tym, że klikanie poza obszarem testu będzie zapisane i raportowane.
Uczeń ma już wypełnione pole Nazwisko i Imię dodając jedynie klasę i numer z dziennika może rozpocząć test.

Przy próbie opuszczenia okna testu uczeń dostaje komunikat:

Po zakończeniu testu uczeń otrzymuje informacje zwrotną zgodnie z ustawieniami w Testportalu

Wyniki i analiza testu dostępna będzie dla nauczyciela w aplikacji Testportal MS Teams lub po zalogowaniu się na stronie portalu kontem Office’a szkolnego.