Open Sancore – instrukcja

Open Sankore to darmowe narzędzie do tworzenia lekcji. Oprogramowanie nadaje się do tablic interaktywnych i monitorów, kompatybilne jest z każdym projektorem i urządzeniem wskazującym. Daje możliwość wzbogacenia treści lekcji poprzez importowanie animacji flash, obrazów, audio, wideo lub poprzez włączenie plików dokumentów PDF lub PPT.

Tryby pracy:

Tablica jest domyślnym trybem pracy programu

Poza tym na belce głównej możemy wybrać pozostałe tryby.

1374615071_697

  1. Tablica. Okno główne programu.
  2. Sieć Web. Zintegrowana przeglądarka internetowa. Pozwala na przeglądanie stron inernetowych podczas pracy z Open-Sankore.
  3. Dokumenty. Biblioteka dokumentów do zarządzania przygotowanymi lekcjami. Tu przechowujemy wszystkie opracowane materiały. Tu możemy dodawać/usuwać dokumenty, organizować je w folderach, importować/eksportować pliki.
  4. Pokaż pulpit. Pokazuje pulpit komputera, a jednocześnie zapewnia dostęp do narzędzi Open-Sankore. Open-Sankore nie jest dostępne w trybie okna. Oprogramowanie będzie zawsze zajmować całą powierzchnię ekranu. Jednakże, zawsze można przełączyć się na „tryb pulpitu” lub „ukryć” Open-Sankore.
  5. Open-Sankore Menu (obok). Różne opcje i wybór preferencji, zakończenie pracy programu.
  1. Tablica – widok główny

os1

1.Część centralna to Obszar roboczy – tu tworzymy treści kursu

2.Ruchomy pasek narzędziowy – chowany i wywoływany ikoną . Można go przeciągnąć w dowolne miejsce gdzie w danej chwili nie przeszkadza.

3.Główna belka narzędziowa – można ją przenieść na dół ekranu.

4. Strony- widok miniatur dokumentów.

5. Opis – wywołanie arkuszy opisów.

6.Biblioteka obiektów (zdjęcia, filmy, allikacje).