Język polski

https://epodreczniki.pl/ Bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.
https://lektury.gov.pl/ Portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
http://www.tvp.pl/ Serwis Telewizji Polskiej
http://filmotekaszkolna.pl/ Filmoteka szkolna adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.
http://pisupisu.pl/ Bezpłatny portal, zawierający bajki i ćwiczenia z ortografii oraz gramatyki, testy ze znajomości lektur, naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, gry edukacyjne.
http://www.ortografka.pl/ Serwis edukacyjny poświęcony zagadnieniom pisowni języka polskiego.
https://bukbuk.pl/ Pisarka i dziennikarka Anna Dziewit – Meller, prowadzi kanał o literaturze a na nim rozmowy z pisarzami, recenzje książek i debaty
https://padlet.com/zt_bp/padlet_jak_go_uzywac W internecie jest wiele przydatnych narzędzi, które mogą wykorzystać osoby związane z edukacją. Padlet to jedno z nich. Warto więc wiedzieć jak tworzyć swoje tablice, które mogą sie przydać w pracy z uczniami. Sięgnijmy w tym celu do… internetu i zobaczmy kilka ciekawych poradników.
https://nowoczesnenauczanie.edu.pl/narzedzia/padlet/ Padlet to aplikacja która służy do dzielenie się zasobami z innymi użytkownikami. Czy chcemy pracować razem i razem gromadzić zasoby, czy tylko porządkujemy je dla siebie jest to idealne miejsce w którym możemy to robić.
https://padlet.com/martastachowicz/klasy6 Marta Stachowicz – klasy 6 język polski
https://padlet.com/as_krzeminska/zqx4siotp3j4 Asia Krzemińska, materiały z języka polskiego, przykładowe ćwiczenia do pracy online
https://padlet.com/kondek/polski5 Sylwia Kondek-Zając, język polski klasa 5 i 6
https://padlet.com/kondek/polski6 Sylwia Kondek-Zając, język polski klasa 6
https://padlet.com/wojteknawrocki144/KLASA7 Wojtek Nawrocki. Klasa 7. Zadania z języka polskiego dla klasy 7