Dla wszystkich

http://www.edukator.pl/ Edukator.pl Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto – materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.
http://bnd.ibe.edu.pl/ Baza Dobrych Praktyk w tym Baza Narzędzi Dydaktycznych – materiały dydaktyczne dla nauczycieli pod wspólną nazwą zbiór dobrych praktyk jako wsparcie nauczycieli, którzy dokładają starań, by nauka w szkole była coraz ciekawsza.
http://edukacjamedialna.edu.pl/ Edukacja Medialna Serwis edukacyjny o wychowaniu do mediów i przez media – w rodzinie, w szkole i w społeczeństwie. Serwis internetowy Fundacji Nowoczesna Polska – kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Na stronie znajdziesz scenariusze zajęć, ćwiczenia i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
http://old.ceo.org.pl/pl/wrota-wiedzy Wrota Wiedzy – portal gromadzący strony poświęcone edukacji.
http://scholaris.pl/ Portal dla nauczycieli wszystkich etapów edukacji. Bogaty wybór materiałów do urozmaicenia lekcji, zgodnych z podstawą programową.  Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
www.interklasa.pl/portal/ Interklasa.pl polski portal edukacyjny – jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Dla wszystkich etapów nauczania.
www.publikacje.edu.pl/ Strona dla nauczycieli i osób związanych z edukacją, zawierająca bogatą bazę materiałów dydaktycznych.
www.superbelfrzy.edu.pl/ blog dla nauczycieli innowatorów o wykorzystaniu nowych technologii w edukacji.
https://cyfrowa-wyprawka.org/ Duży wybór scenariuszy z wiedzy o Internecie. Warsztaty, teksty i inspiracje.
https://educarium.pl/ Edukarium.pl – portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.
https://edukacjamedialna.edu.pl/ Scenariusze zajęć dla wszystkich etapów edukacyjnych. Podział na kategorie i przedmioty m.in..: etyka, plastyka, język polski, WOS.
https://epodreczniki.pl/ Duży zasób materiałów dla nauczycieli i uczniów na każdym etapie nauczania.
https://lekcjewsieci.pl/ Lekcje on-line zgodne z podstawą programową dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Dodatkowo zakładka, w której znajdą się lekcje poświęcone rozwojowi, dobrostanowi,  projektom STEAM, kreatywności i ciekawym narzędziom cyfrowym.
https://otwartezasoby.pl/ Strona prezentująca wolne zasoby internetu. Dział Edukacja zbiera ciekawe inicjatywy do wykorzystania w szkole.
https://pl.khanacademy.org/ Duży zasób materiałów dla nauczycieli, głównie nauk ścisłych. Portal poszerzający wiedzę dla nauczycieli, rodziców i uczniów.
https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/ Uniwersytet dzieci gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli – Internetowa platforma wiedzy Uniwersytetu Dzieci gromadzi scenariusze lekcji napisane przez naukowców i popularyzatorów nauki z myślą o twórczych nauczycielach. Lekcje dotyczą tak różnych zagadnień jak bioróżnorodność, zmiany klimatu, życie zwierząt, urbanistyka czy inżynieria, wszystkie jednak uwzględniają podstawę programową i przystosowane są do użytku szkolnego na I I II etapie kształcenia. Dzięki nim nauczyciel, ale także rodzic może zrealizować zagadnienia zawarte w programach nauczania i kształcić wymagane kompetencje.
Scenariusze krok po kroku opisują, co może zdarzyć się na ciekawej lekcji. Zawierają propozycje dyskusji, opisy zabaw ruchowych czy instrukcje doświadczeń. W filmowych mini wykładach wykładowcy-eksperci różnych dziedzin wprowadzają młodych słuchaczy w zagadnienia naukowe, artystyczne, społeczne, techniczne.
www.enauczanie.com/ Portal dla nauczycieli zainteresowanych wykorzystywaniem najnowszych metod nauczania i nowymi technologiami.
http://www.legalnakultura.pl/ Legalna Kultura baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.
http://www.profesor.pl/ Serwis edukacyjny dla nauczycieli. Serwis tworzą ćwiczenia i testy dla uczniów, zagadnienia związane z egzaminami szkolnymi, matura, forum dyskusyjne, publikacje nauczycieli. Pełny dostęp do zasobu serwisu po zarejestrowaniu i zalogowaniu
http://www.zooniverse.org/ Zooniverse Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.