Pliki żądań – łatwiejsze odbieranie plików od uczniów.

przez | 30 stycznia, 2021

Jeżeli chcemy sobie ułatwić zbieranie plików czy prac od uczniów, możemy skorzystać z dostępnej na naszym szkolnym OneDrive’ie ciekawej opcji. Opcja ta nazywa się „Pliki żądań”

Opiszę krótko kroki, które trzeba wykonać.

1.Tworzę folder, w którym będę zbierał pliki (konkretnego zadania, konkretnej klasy itp.) otrzymywane od uczniów[1]. Można oczywiście użyć już istniejącego.

2.Zaznaczamy folder [2] i z menu górnego wybieram Pliki żądań [3]

3.W oknie które się pojawi wpisujemy nazwę oczekiwanego pliku lub opis [4] i klikamy Dalej [5]

4.Prośbę o oddanie prac możemy wkleić po skopiowaniu jako link [6] np. w czacie zespołu, w wiadomości do grupy [7] czy ucznia lub uczniów [8]. Możemy też wysłać pocztą do grupy lub ucznia (uczniów). Dodając treść wiadomości możey wyjaśnić o jakie pliki nam chodzi. Po zakończeniu otrzymujemy komunikat o wysłaniu żądania.

5.W przypadku wysłania żądania na pocztę uczniów otrzymują oni powiadomienie, z którego dowiedzą się czego dotyczy żądanie [11,12] i w łatwy sposób przejdą do przekazywania pliku nauczycielowi [13] (bez konieczności szukania folderów czy adresu odbiorcy)

6.Po kliknięciu na Prześlij pliki uczeń przechodzi na dysk OneDrive nauczyciela

7.I przekazuje plik lub pliki z dysku swojego komputera.

8.Na koniec uczeń zostaje poproszony o podpisanie pracy.

9.Na zakończenie uczeń dostaje komunikat o przekazaniu pliku z sukcesem. Może też dodać następny.

10.Nauczyciel dostaje na poczcie Outlook powiadomienie o przesłaniu pliku i również łatwo z e-maila może przejść do folderu z pracami na swoim OneDrivie.