Szkoła z Office 365

przez | 20 kwietnia, 2020

Zdalna nauka nabiera rumieńców i jak na razie nie zamierza zmienić się w tą klasyczną. Przybywa w bardzo szybkim tempie użytkowników różnych narzędzi, które nam to ułatwiają i oczywiście rośnie potrzeba wspomagania tych prób. Na szczęście w środowisku IT nie tylko związanym ze szkołą nie umarła idea bezinteresownej pomocy pamiętana przez takich dinozaurów jak ja z czasów startu programów „Komputer w każdej szkole” itp. Grupy dyskusyjne min. sbs.2p.pl ratowały nam wtedy często skórę i pomagały radzić sobie z problemami całkowicie nowymi dla wielu z nas. Hasło – „od tych którzy wiedzą, do tych którzy, nie wiedzą” wróciło w obecnych czasach w zupełnie innym miejscu.

Powstała 4 kwietnia 2018 roku Grupa Facebook’owa „Szkoła z Office 365”, której założycielem był mój (odważę się tak napisać) przyjaciel Michał Grześlak w obecnych czasach nabrała niesamowitego rozpędu. Pojawili się na niej kolejni świetni fachowcy, którzy są gotowi pomagać w doskonaleniu się w stosowaniu platformy Office 365. Strona rośnie i przybywa lawinowo nie tylko członków, ale również pytań. Pytań, na które już wielokrotnie ktoś udzielił odpowiedzi. Z tego powodu wzorem starych dobrych grup dyskusyjnych musieliśmy opracować zasady zadawania pytań oraz umieszczamy w plikach grupy instrukcji o które najczęściej prosicie. Myślę, że korzystanie z pomocy będzie teraz dużo łatwiejsze.

Wszystkich , którzy chcą uzyskać informacje z najlepszego źródła na temat Office 365 w szkole zapraszamy do grupy i oczywiście zachęcamy do sprawdzenia czy już ktoś nie zadał podobnego pytania (lupka -Szukaj w grupie) i w instrukcjach umieszczonych w plikach grupy.

Do zobaczenia w facebook’owej grupie: Szkoła z Office 365